We are CLOSED

Ogrody położone są w odległości zaledwie czterech mil (6,5 km) na północ od Taunton w hrabstwie Somerset, w malowniczej okolicy południowych zboczy Wzgórz Quantock Hills, w pobliżu wsi Cheddon Fitzpane. Ze wszystkich głównych tras dojazdowych drogę do ogrodów wskazują znaki turystyczne ze stokrotką.

Hestercombe to unikalna kombinacja ogrodów trzech stylów: epoki gregoriańskiej, wiktoriańskiej i belle epoque. W swoim czasie opuszczone, dziś w pełni odrestaurowane.

Hestercombe Gardens to 17 hektarów malowniczych krajobrazów wypełnionych żywymi kolorami natury, która uwodzi nas barwnymi kompozycjami. To górskie strumienie, magiczne wodospady, zaskakujące tarasy, urokliwe kaskady, różnorodne kępy leśne, zagubione świątynie, metaforczyne zakątki, niesamowitości zapierające dech w piersiach.


Historia Hestercombe

Ogród zaprojektował i założył w latach 50tych XVIII wieku – Coplestone Warre Bampfylde – słynący z najlepszego smaku w projektowaniu ogrodów w Anglii. Pierwotny projekt założyciela rozwinięto w latach 70tych XVIII wieku nasadzając krzewy i wkomponowując tarasy. W latach 1904 i 1908 Sir Edwin Lutyens i Gertrude Jekyll wspólnie stworzyli w Hestercombe wspaniałe ogrody edwardiańskie.

W ogrodach Hestercombe można spędzić wyjątkowy dzień, a może to być niepowtarzalna godzina. Są doskonałe na rodzinny spacer, przechadzkę zakochanych, samotną zadumę. Wybór trasy po trzech ogrodach należy do zwiedzających.

Poczuj się jak w domu:

  • cisza i spokój
  • doskonałe jedzenie w oparciu o najlepsze sezonowe i lokalne produkty
  • dobrze zaopatrzony sklep z pamiątkami i centrum roślin
  • przyjmujemy grupy
  • duży, bezpłatny parking
  • wstęp wolny do kawiarni i sklepu z pamiątkami
  • psy domowe (na smyczy)

Otwarte cały rok od 10:00 do 17:30 – z wyjątkiem Bożego Narodzenia!


Ceny wstępu 2024

Dorośli: £15,30

Dzieci (5-15l): £7,65

Dzieci (poniżej 5l): bezpłatnie

Rodzina:

(1 dorosły, 3 dzieci) £23,15

(2 dorosłych, 3 dzieci) £38,60

Kup bilety
Hestercombe Gardens aerial Pawel Borowski DJI 0038

What's On

2024 dates for your calendar